Monika Olszanowska

Monika Olszanowska

O mnie

O mnie

Jestem Monika

Mama mówi, że urodziłam się w czepku, zawsze, wszędzie najlepsza, pierwsza i zawsze da sobie radę.

Z biegiem lat to stwierdzenie zaczęło mi mocno doskwierać. Obowiązków przybywało, tam gdzie potrzebna była pomoc, byłam zawsze na pierwszej linii ognia, więc sama z automatu dokładałam sobie nieswoich problemów. Czy możemy przyzwyczaić otoczenie do tego, że jesteśmy na kiwnięcie palcem, że rozwiązujemy wszystkie problemy, za wszelką cenę, że zawsze pomożemy i zrobimy wszystko by pomóc innym?

Odpowiedź jest banalnie prosta. TAK – MOŻEMY!

Ale czy za wszelką cenę, w tej sytuacji było warto? 

Poznaj mnie

Moja Historia

„Jeśli nie czujesz się godny, by wyrosły Ci skrzydła, nigdy nie oderwiesz się od ziemi.”

Kiedy urodziłam syna, tych obowiązków przybyło, doba nadal miała 24 godziny a ja pędziłam i pędziłam coraz mniej zadowolona z tej Moniki rakiety. Byłam już na tyle wyczerpana, że każdy nawet błahy problem stawał się wyzwaniem. Nieprzespane noce, ból całego ciała, złość, niemoc i bezsilność wkraczały w moje życie. Jak iść do pracy, gdzie też mnie nie oszczędzano, jak funkcjonować w domu o swoich potrzebach już nie mówiąc. Każda opinia, zwłaszcza ta zła kierowana w moim kierunku robiła kolejną ranę w moim sercu. Nie miałam siły na obronę na racjonalne spojrzenie. Przyszła ciężka choroba. Moje ciało powiedziało STOP.

Poznaj mnie

Część dalsza

„Pamiętaj, że nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy, jeśli nie wyrazisz na to zgody.”

Zrobię wszystko co mam do zrobienia, żeby zdrowieć i wyzdrowieć. Kiedy zrozumiałam te słowa i dokonałam deklaracji wobec siebie, zaczęłam dziękować chorobie, że dała mi możliwość ponownych narodzin i życia w sposób jaki ja chcę. Zaczęłam dostrzegać siebie, ludzi jako ludzi a nie potencjalnych złodziei mojej energii, zaczęłam realizować swoje pasje, akceptować ludzi takimi jakimi są, ale przede wszystkim wybaczyłam sobie wszystko i zaczęłam się mocno kochać. I tak jest po dziś dzień. Rozpoczął się najlepszy czas mojego życia, rozpoczął się mój rozwój osobisty i duchowy zaczęłam mocno rozwijać swoje kompetencje zawodowe.

Doświadczenie

Moje doświadczenie zawodowe

      Ogromnego doświadczenia zawodowego nabrałam pracując kilkanaście lat w dużej firmie, zaczynając od specjalisty ds. marketingu, organizatora eventów, koordynowaniu projektem otwierania sklepów Plusa Cyfrowego Polsatu, tzw. „inshop concept” a skończywszy na zarządzaniu marketingiem . Moja praca miała bardzo szeroki zasięg, co pomogło mi nabyć dużej wiedzy biznesowej, doświadczenia życiowego oraz otrzymałam możliwość poznania setek bardzo ciekawych ludzi. Gdyby nie eventy, spotkania biznesowe, szkolenia a przy tym wszystkim moja otwartość na świat, relacje te przeszły by bez echa. Zawsze uwielbiałam poznawać ludzi, rozmawiać z nimi, pomagać i radzić na ile byłam w stanie to zrobić, można pokusić się o stwierdzenie, że to również moja pasja.

   Postanowiłam nie ograniczać się tylko w eventach biznesowych, dlatego ukończyłam kurs organizowania ślubów i wesel i jestem również Certyfikowanym Konsultantem Ślubnym. Będąc z wykształcenia ekonomistą, poszłam zawodowo również w innym kierunku, w projektowanie graficzne. Ukończyłam studia graficzne, bo projektowanie zawsze mnie interesowało i okazało się być bardzo przydatne, nie tylko w pracy. Całą ta bardzo szeroka wiedza, podparta długoletnią praktyką daje mi nieograniczone pole w pomocy również Tobie.

Ukończyłam kilkanaście szkoleń z zarządzania zespołem, szkoleń sprzedażowych networkingowych, rozwojowych, duchowych i osobistych.

„Kreujmy teraz naszą przyszłość i sprawmy, by nasze marzenia stały się jutrzejszą rzeczywistością.”

     Mój rozwój duchowy, medytacje, ogromna empatia, praca z myślami metodą Carla Simontona, metoda oddechowa Wima Hofa, praca z koherencją serca, odkrywanie nieograniczonego potencjału umysłu przy udziale dr. Joe Dispenzy, odkrywanie świata, ludzkiej natury i duchowości przy pomocy Grega Bradena, praca z podświadomością – to wszystko dało mi ogromną moc i zrozumiałam, że tylko ja mogę wziąć odpowiedzialności za swoje życie. I właśnie w tym widzę swój potencjał, tym chcę się dzielić z Tobą, w tym widzę ogromną siłę i miłość, miłość do życia i ludzi.  Wiem jak bardzo nasze życie zależy od nas samych. Moje życie nabrało innego wymiaru, moje ciało wyzdrowiało, nawet jeśli zmagało się z ciężką chorobą, mój umysł stał się otwarty i jasny, ja stałam się otwarta na innych, zaczęłam kochać życie.

     Jeśli jest Ci ze mną po drodze to ja Cię zapraszam, pójdziemy razem. Pokażę Ci jak stać się najlepszą wersją siebie.

„Zmień swoje myśli, a zmienisz swój świat.”

„Kreujmy teraz naszą przyszłość i sprawmy,
by nasze marzenia stały się jutrzejszą rzeczywistością.”

- Isa Holmgren